ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Pazartesi - Cuma 08:00 - 17:00
Bergama Ziraat Odası
Atmaca Mh. Karacaahmet Cd. No:9/A Bergama, İzmir
Telefon
0 232 633 24 64
posta@berzob.org
 • 196
  1.03.2019

  TUNÇ SOYERDEN ODAMIZA ZİYARET

  TUNÇ SOYERDEN BERGAMA ZİRAAT ODASINA ZİYARET Bergama Ziraat Odası toplantı salonda yapılan toplantıya Oda başkanımız Nuri Taşkıranoğulları, Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, CHP Belediye Başkan adayı İdris Yavuzyılmaz, CHP meclis üyesi adayları, Oda yönetimimiz ve çok sayıda üreticinin katılımı ile gerçekleşti. Ziraat odamızda sizleri ağırlama fırsatı veren il-ilçe teşkilatlarına ve İdris başkanıma teşekkür ediyorum diyerek konuşmaya başlayan Başkan Nuri taşkıranoğulları; Bergamamız tam bir tarım kenti. Ziraat odamız 10 bin aktif 10 bin civarında pasif üyesiyle oldukça kalabalık üyesi olan bir odadır. Kısacası Bergamada üreticinin yüzü gülerse esnafın ve bütün Bergamamızın yüzü gülüyor… Aziz Başkanımızın “kalkınma kırsaldan başlar” sözleriyle uygulanmış köyde meyve fidanı ve koyun-keçi dağıtımı ile İzmirdeki odalara verdiği traktör ve ekipman yardımlarıyla tarımda rol model bir belediyecilik örneği oluşturmuştur. Biliyorum ki sizin döneminizde de bu tarımsal projelerin artarak devam edeceği güzel günler bizleri bekliyor olacaktır. Üretim yollarının yapımının devamını ve Yenikent bölgemizde YEMTA Yem fabrikası vardır. Hasat zamanı buraya sayıda kamyon ile ürün nakli yapılmaktadır.Trafiği olumsuz yönde etkilediğinden buraya bir çevre yolu yapılmasını arz ve talep ediyorum. Kozak bölgesinde 8-10 yıldır fıstık çamlarında bir hastalık var. Çözümü bulunamadı. Ürün kaybı bölgeyi çok etkiliyor. Tekrar büyükşehir belediyesi imkanlarıyla çare aramalıyız. Odamızın bir projesi var. Bütün tarım kurumlarını bir araya toplamak. Bunun için yer konusunda büyükşehirden ve Bergama belediyesinden yardımlarını bekliyoruz, diyerek konuşmasını noktaladı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in konuşmasının ardından ziyaretleri son buldu.

 • 195
  28.02.2019

  İZMİR TİCARET BORSASI TOPLANTISI

  İzmir Ticaret Borsasında Yönetim Kurulu üyesi Şeref İYİUYAR ve Bülent UÇAK ile birlikte düzenlenen 2018-2019 Pamuk sezonu istişare toplansında Oda Başkanımız Nuri TAŞKIRANOĞULLARI yaptığı konuşmada 2019 sezonunda bütün sorunların çözülmesi ve bir önceki sezon yaşanan sıkıntıların yaşanmaması için her türlü çalışmanın yapılması gerektiğini ifade etti.

 • 194
  26.02.2019

  TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

  Bergama Ziraat Odası toplantı salonunda Tarsim bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sunum yapan Tarsim Manisa Bölge Müdürlüğünden Uzman Can AMAÇ ve Fatih TEKELİYE üreticiler adına teşekkür ederiz..

Bergama Ziraat Odası Başkanlığı